Париз Сен Жермен ја следи ситуацијата со Рашфорд

Од францускиот вицешампион Пари Сен Жермен будно ја следат ситуацијата со напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд. 

Лондонскиот весник Тајмс пренесува дека тренерот на ПСЖ Маурисио Почетино веќе подолго време е љубител на стилот на игра кој го има англискиот репрезентативец, па дури и имал разговори со спортскиот директор Леонардо околу можноста за негов трансфер во тимот од Париз.

Според весникот, Рашфорд на „Паркот на принцовите“ би пристигнал како замена за Килијан Мбапе, кој се очекува ова лето да се пресели во Реал Мадрид како слободен играч.