Погледнете ја најлудата прослава на медал на ЛОИ (видео)

Австралиската пливачка Ариарне Титмус приреди сензација со освојувањето на златен медал на Олимписките игри во Токио, а уште поголемо внимание привлече нејзиниот тренер Дин Боксал, кој бурно го прослави нејзиниот триумф.

Титмус славеше на трката на 400 метри слободен стил, победувајќи пред петкратната олимписка шампионска Кејти Ледецки од САД.

Таа не можеше да верува што оствари во Токио, а вистинско лудило владееше на трибините, каде Боксал не можеше да се смири од возбудување.

„Не можам да си помогнам. Јас крварам со моите пливачи.“ – го опиша Боксал неговото славје.

Тој во Токио има шест свои пливачи, кои веќе освоија три медали.