Почетино ја продолжува тренерската работа во Шпанија?

Неколку шпански медиуми ја пренесуваат веста дека Атлетико Билбао покажува сериозен интерес за тренерот на Париз Сен Жермен, Маурицио Почетино. 

Се очекува аргентинскиот тренер ова лето да го напушти шампионот на Франција после неуспехот во Лигата на шампионите, и не би било изненадување доколку ја продолжи својата тренерска кариера во шпанската Ла Лига.

Почетино има договор со ПСЖ уште една година и неодамна изјави дека сака да го одработи тој договор до крај.