Проблеми за Вардар 1961: Ѓукиќ заработи сериозна повреда

Актуелниот ракометен шампион на Македонија, Вардар 1961, во наредниот период ќе има дополнителни проблеми во екипата, откако крилниот ракометар Дарко Ѓукиќ заработи повреда која најверојатно е од посериозен карактер.

Ѓукиќ со повредата се здоби во натпревар од домашната Супер лига против екипата на Прилеп. Тој при незгоден доскок го повреди коленото и стравувањата се дека станува збор за оштетување на предните вкрстени лигаменти за што следува долга пауза за опоравување.