Пулишиќ го напушта Челзи, Милан најсериозна опција а Американецот

Кристијан Пулишиќ готово сигурно на лето ќе го напушти клубот.

24-годишниот Пулишиќ не е задоволен од својот статус во Челзи и малата минутажа која ја добива, а Покетно не го гледа во тимот.

Американецот влегува во последната година од договорот, па „сините“ се спремни да го пуштат за сума од околу 20 милиони евра. Најсилен интерес за Пулишиќ покажува Милан, кој веќе стапил во контакт со Челзи и почнал преговори.

Милан сака да ја засили десната крилна позиција, а Пулишиќ е голема желба на тренерот Пиоли.