Ракометарките се собраа за двомечот во Стара Пазова против Србија

Женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија синоќа во Скопје го имаа првиот собир во рамките на ЕХФ неделата.

Селекторот Љубомир Савевски минатата недела го објави списокот на повикани ракометарки за претстојниот собир во чии рамки ќе одиграме два контролни пријателски натпревари против репрезентацијата на Србија во Стара Пазова, Србија.

Натпреварите се закажани за 27.11.2021 (сабота) и 29.11.2021 (понеделник).