Ремзи ги одби сите понуди, сака да остане до јуни во Јувентус

Арон Рамзи ги одби понудите на Кристал Палас, Њукасл и Барнли. Велшкиот репрезентативец има договор со Јувентус до летото во 2023 година и нема намера да си замине од тимот.

Тоа ги налути шефовите на „старата дама“ кои најверојатно ќе го префрлат во младинската екипа.

Поранешниот играч на Арсенал во 2019 година се пресели во Торино и стана еден од најплатените. Тој има одиграно 70 мечеви и постигнато шест голови.