Ренар: Луди работи се случуваат во фудбалот

Селекторот на фудбалската репрезентација на Саудиска Арабија, Ерв Ренар, изјави дека во светот на фудбалот понекогаш се појавува лудило како што беше на мечот со фаворизираната Аргентина.

„Им честитам на моите фантастични играчи, секогаш им честитам и тоа го правам три години. Не смееме да заборавиме дека тие беа непоразени на 36 натпревари. Аргентина е актуелен шампион на Јужна Америка“, вели Ренар.

Саудиска Арабија е лидер во групата пред Мексико и Полска додека Аргентина е на последното место.