Ристовски: Ќе останам во Спортинг, не мрдам никаде од Лисабон!

Стефан Ристовски со објава на социјалните мрежи стави крај на шпекулациите. Ристовски не е во плановите на Рубен Аморим, беше и тргнат од првиот тим, па се појави можност за трансфер во Русија во редовите на Динамо Москва. Рускиот тим сакаше да го доведе Ристовски на едногодишна позајмица со задолжителен откуп, меѓутоа таа понуда од Португалците не беше прифатена. Заменик капитенот во македонската репрезентација објави Инстаграм стори преку кое порача: Ја секогаш ќе бидам тука…не мрдам!