Роналдо: Лигата на шампионите е совршен турнир за докажување

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо ги повика своите соиграчи во обид да ги мотивира и да покажат што знаат во дуелот од Лигата на шампионите против екипата Аталанта и со тоа да се вратат на победничкиот пат. 

„ Нашето време доаѓа. Мораме да покажеме од што сме создадени, а Лигата на шампионите е совршено место за докажување пред светот. Нема оправдувања! Ајде да го направиме тоа! “, Напиша Роналдо на својот Инстаграм профил.