Сакате успех во Лига Европа? Земете го Унаи Емери!

Унаи Емери е човекот кој треба да го имате во клубот доколку сакате финале во Лига Европа, го однесе и Вилјареал во финале, откако „жолтата подморница“ издржа во Лондон со Арсенал и со 0-0 стигна до финале, а секако клучна беше победата на првата средба со 2-1 во Шпанија.
Виљареал стигна до прво европско финале во историјата, Емери до петто, откако претходно тоа му успеа со Севиља и со Арсенал.
Емери со Виљареал ќе игра за титула против Манчестер Јунајтед во Лига Европа.