Словачки судија ќе ја дели правдата на натпреварот Грузија – Македонија

Словачкиот судија Иван Кружлиак ќе бдие на центарот во Тбилиси на дуелот меѓу Грузија и Македонија во рамките на петочниот дуел од Лигата на нации.

Станува збор за судија кој ни судеше на мечот на Исланд во квалификациите за СП кој се одигра минатиот септември, меч кој заврши со резултат 2-2 иако водевме со 2-0.