Стевче Алушовски го напушти исландски Тор

Македонскиот ракометен тренер Стевче Алушовски ја прекина соработката со екипата на Тор од Исланд. 

Иако Алушовски на почетокот од сезоната потпиша нов тригодишен договор со Тор, сепак после слабите резултати на екипата која се натпреварува во втората исландска лига, челниците на клубот решија да се разделат со македонскиот тренер.

Пред заминувањето во Исланд, Алушовски беше тренер на Вардар со кого успеа да забележи значајни успеси, а во минатото го водеше и битолски Еурофарм Пелистер.