Томас Милер: Ливерпул ќе победи во финалето на ЛШ после изведување на пенали

Еден од најискусните фудбалери на Баерн Минхен, Томас Милер даде своја прогноза за исходот на финалниот дуел од ЛШ помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид.

Според Милер, освојувач на трофејот ќе биде тимот на Ливерпул после изведувањето на пенали, а резултатот во регуларниот дел на натпреварот ќе биде 2:2.

„Мојот впечаток е дека Ливерпул е подобар, но после се она што Реал го направи оваа сезона во ЛШ, неможе да се отпишат. Мојата прогноза е дека во регуларниот дел резултатот ќе биде 2:2, а победник ќе биде Ливерпул после изведување на пеналите“, изјави Милер.