Трабзонспор го убеди Алиоски, македонскиот репрезентативец се сели во Турција

Турските медиуми денес објавија дека нашиот фудбалски интернационалец, Езџан Алиоски, ќе потпише за екипата на Трабзон.

Тој по испаѓањето на Ал-Ахли од елитната лига на С. Арабија, одлучи да ја прекине соработката и да реализира трансфер во најдобриот тим во Турција.

Левиот бек во нашата селекција неодамна беше во Истанбул да ги договори сите детали.