Тројца дебитанти во списокот на селекторот Милевски

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски го објави списокот со фудбалери за јунските натпревари во новото издание на Лигата на нации.

Селекторот Милевски се одлучи за 28 фудбалери, меѓу кои се и тројца дебитанти: Бојан Димоски од Академија Пандев, Енис Фазлагиќ од Висла Краков и Томче Гроздановски кој настапува за Злате Моравце.

На списокот ги нема Адеми и Јаховиќ, кои поради напорната сезона и честите повреди, се поштедени од настапи за селекцијата.