Уапсени четири млади фудбалери на Реал Мадрид

Цела Европа, а особено Шпанија беше шокирана од апсењето на фудбалерите на Реал Мадрид, кои завршија со лисици на рацете поради сексуална снимка на малолетничка.

Сега е откриено кои се фудбалерите кои се обвинети за скандалот во Шпанија. Еден од играчите на Реал Мадрид Кастиља, резервниот тим и двајца фудбалери на Ц тимот на клубот со најмногу трофеи на сите времиња, како и уште еден играч кој настапувал за двете екипи.

Фонси Лоаиса, новинар од Шпанија, откри дека се работи за Раул Асенсио (20), Алекс Алеман (18), Андрес Кампос (21) и Борха Алонсо (19).

Неговата објава на Твитер сега е отстранета, но објавата беше пренесена од други корисници на „Х“.