Уругваецот Оливера од Хетафе се сели во Наполи

Наполи официјално потпиша договор со уругвајскиот репрезентативец Матијас Оливера. Десниот бек доаѓа од Хетафе и ќе биде прво засилување за тимот на нашиот Елмас во летниот трансфер период.

Веста за трансферот ја соопшти претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис.

Оливера помина четири сезони во Хетафе. За тимот од предградието на Мадрид забележа 111 натпревари на кои постигна два гола и седум асистенции.