Челзи бара 60 милиони евра за Каи Хаверц

Каи Хаверц би можел да го напушти Челзи ова лето.
Според „Скај Германија“, клубот веќе ја одредил цената за играчот за
која се наведува дека е 60 милиони евра.
Челзи бара да собере средства преку трансфери за да ги балансира
своите резерви по неодамнешното трошење пари со купување на
скапи засилувања.
Германецот се мачеше да напредува на „Стемфорд Бриџ“ откако се
пресели од Баер Леверкузен. Во трката за 23-годишниот фудбалер
треба да влезат ПСЖ и Јувентус, но Баерн е и натаму прв фаворит.