Челзи нема да го откупи Денис Закарија од Јувентус

Челзи нема да го откупи Денис Закарија, кој пристигна на „Стенфорд Бриџ“ на позајмица од Јувентус.

26-годишниот играч за врска пристигна на „Стенфорд Бриџ“ од Јувентус во последните денови од летниот преодниот рок. И покрај многуте повредени фудбалери во средниот ред Закарија не добива голема минутажа во Челзи.

Швајцарецот не е во плановите на тренерот, па Челзи нема да ја искористи опцијата за откуп и ќе го врати во Јувентус.

Јасно е дека за него во Јувентус нема место во моментов, па ќе мора на лето да си бара нов клуб.