Шкендија го промовира Јан Вондра

Фудбалскиот клуб Шкендија и официјално го потврди доаѓањето на чешкиот интернационалец Јан Вондра. Тој настапува на позицијата лев бек и се очекува да биде солидно појачување за тој дел од екипата.

„Среќен сум што пристигнав во Тетово и што ќе играм за Шкендија. Се надевам дека ќе прикажам добри игри на почетокот на Конференциската лига и пред стартот на новата сезона во македонската фудбалска лига“, изјави Вондра по потписот на договорот со Шкендија.