Јован Манев од Брегалница се сели во Аданаспор

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Јован Манев, прави голем чекор во својата кариера бидејќи го очекува трансфер во турскиот клуб Аданаспор.

21-годишниот дефанзивец со одличните игри кои ги прикажа настапувајќи за фудбалскиот клуб Брегалница, го привлече вниманието од повеќе европски екипи а најконкретни за негов ангажман беа од турскиот прволигаш Адана.

Главен тренер во новиот клуб на Манев е легендарниот Винченцо Монтела, а негов нов соиграч ќе биде популарниот Марио Балотели.