Јувентус останува без Киеза до крајот на годината

Од таборот на Јувентус стигна потврда дека Федерико Киеза поради повреда на задната ложа ќе биде надвор од терените до крајот на годината.

Киеза повредата ја заработи на натпреварот против екипата на Аталанта кој “старата дама” го играше на домашен терен и загуби со 0:1.