Јуве се предомисли, Рабио преговара за нов договор со „старата дама“

Иднината на Адриен Рабио во Јувентус е неизвесна, но раководството на „старата дама“ ќе направи се за да го задржи Французинот.

Французинот има договор со Јувентус до крајот на сезоната, па иако се меташе дека сигурно ќе замине, сепак работите се променија после одличната сезона.

Рабио ја игра најдобрата сезона откако е во Торино, па Јувентус реши да му понуди нов договор и тоа со повисока плата, односно 10 милиони евра по сезона.

Со тоа Рабио би станал најплатен фудбалер во тимот, меѓутоа, медиумите тврдат дека неговото останување зависи од фактот дека „бјанконерите“ ќе играат во Лигата на шампиони.