Адарабиојо од Фулам доаѓа во Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед се вклучи во трката за услугите на Тосин
Адарабиојо од Фулам, кој има договор до крајот на сезоната.
Манчестер Јунајтед има големи проблеми во одбраната оваа сезона и
приоритет на лето ќе биде доведување на врвен дефанзивец.
Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи ја победил
конкуренцијата за услугите на Тосин Адарабиојо од Фулам, кој има
договор до крајот на сезоната.

Се очекува на лето од Олд Трафорд да си заминат Варан и Линделоф,
па Јунајтед ќе доведе уште еден дефанзивец покрај Адарабиојо.