Алегри одговори на обвинувањата на Бонучи

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, се осврна на изјавите на поранешниот капитен Леонардо Бонучи како и на допинг скандалот околу играчот од средниот ред, Пол Погба.

„Нема што повеќе да се каже за Бонучи. Тоа беше одлука на клубот. Можам само да му пожелам успех во фудбалот и надвор од него. Замина во клуб од Лигата на шампионите, тоа треба да го мотивира“, вели Алегри.