Алексис Санчез ќе го фати патот за Саудиска Арабија

Како што изгледа клубовите од Саудиска Арабија тргнаа во вистинска офанзива да направат револуција на фудбалот во нивната земја.

Кристијано Роналдо веќе неколку месеци го носи дресот на Ал Наср, а неговиот трансфер изгледа беше само почеток. Таму ќе игра и Бензема (Ал Наср), а секојдневно и голем број други фудбалери се поврзуваат со фудбалските клубови од оваа земја.

Сега редот дојде на Алексис Санчез.  Според последните информации тимот на Ал Фатех веќе испратил официјална понуда.

Наводно, платата на Санчез би му изнесувала 10 милиони евра по сезона за договор до 2024 година.