Ареола потпиша договор со Вест Хем

Од премиерлигашот Вест Хем соопштуваат дека францускиот голман Алфонс Ареола потпиша долгорочен договор со клубот.

Ареола минатата сезона ја помина во Вест Хем како позајмен играч на Париз Сен Жермен, за сега да потпише петгодишен договор со екипата од Лондон.

Французинот не успеа да се избори за место во ПСЖ, и често беше испраќан на позајмици во други клубови. Тој го бранеше голот на Ленс, Бастија, Виљареал, Реал Мадрид, Фулам.