Арсенал го доведе американскиот голман Мет Тарнер

Мет Тарнер е најновото засилување за фудбалскот состав Арсенал. Еден од најдобрите голмани во МЛС лигата кој стоеше на голот на Њу Ингланд, сега ќе има шанса да ги покаже квалитетите и во Европа.

Американецот кој има 28 години потпиша со „топчиите“ за наредните две сезони.

Неговото доаѓање веројатно ќе го натера резеврниот, голман Берн Лено, да си побара нова средина.