Аталанта го откупи Белгиецот Де Кетелер

Белгиецот Де Кетелер, кој имаше одлична сезона во Аталанта како позајмен од Милан, ќе остане во тимот од Бергамо.

Според одредени шпекулаци, двата тима се договориле за сума од 22 милиони евра плус два како бонуси.

Белгиецот кој се наоѓа со неговата селекција на Еврото во Германија, претходната сезона ја заврши со 14 голови и 11 асистенции на 50 натпревари во сите конкуренции.