Барела и Лаутаро ќе добијат нови договори во Интер

Интер пред почетокот на новата сезона се соочи со големи финансиски проблеми, па поради тоа си заминаа Ашраф Хакими и Ромелу Лукаку, на тој начин се собраа средства за нормално функционирање.

Клубот повеќе нема потреба да продава, па сега целта ќе биде да се задржуваат најдобрите. Спортскиот директор на Интер, Бепе Марота во интервју за „Кориере дело Спорт“ соопшти дека клубот е блиску до продолжување на договорите со Барела и Лаутаро Мартинез. Меѓутоа напомена и дека со Брозовиќ ситуацијата е малку поинаква.

„Со задоволство можам да кажам дека со Барела и Лаутаро сме скоро договорени и тие треба да потпишат нови договори. Од друга страна со Брозовиќ ситуацијата е нешто поинаква и сме подалеку од договор. Сепак, имаме време да ги решиме спротивностите“, истакна Марота.