Барса и Атлетико подготвуваат трампа Жоао Феликс – Ансу Фати

Барселона и Атлетико Мадрид ова лето можат да направат спектакуларна трампа во „режија“ на Жорге Мендеш.

Имено, Жоао Феликс ќе се врати во Атлетико после позајмицата во Челзи, но јасно е дека за него нема повеќе место во тој тим

Феликс не сака повеќе да игра во Атлетико и агентот Мендеш веќе му бара нов клуб, а сака да го однесе во Барселона. Од друга страна Ансу Фати не добива голема минутажа на „Камп Ноу“ и сака да ја промени средината, па Мендеш може да изрежира голема трампа.

Тоа нема да биде воопшто лесно, бидејќи сите страни треба да се согласат, но сигурно ќе биде трампа која ќе ги задоволи сите.