Барса сака да го украде незадоволниот Санчо

Барселона внимателно ја следи ситуацијата околу крилото на Манчестер Јунајтед, Џејдон Санчо.

Крилниот напаѓач  беше суспендиран  од тимот на Манчестер Јунајтед откако јавно одговори на критиките од менаџерот Ерик тен Хег кој не одговори потврдно на прашањето дали Џејдон Санчо повторно ќе игра за Манчестер Јунајтед.

Спортскиот оддел на Барселона внимателно ги следи случувањата околу 23-годишниот фудбалер и размислува да го ангажира на позајмица во јануари. Во моментов Каталонците немаат преземено чекори во оваа насока – клубот едноставно внимателно следи што се случува, пишува „Диарио Спорт“.

Забележано е дека Санчо сериозно размислува за заминување од Манчестер Јунајтед.