Барса спремна да му понуди договор на Де Хеа

Некогаш еден од најдобрите голмани во Премиер лигата, Давид Де
Хеа се уште нема клуб откако минатото лето го напушти Манчестер
Јунајтед.
Де Хеа имаше многу понуди, се шпекулираше со много клубови, но
Шпанецот се уште е без ангажман и е слободен агент. Последните
информации се дека за Де Хеа интерес покажува Барселона, која веќе
стапила во контакт со неговиот агент.
Де Хеа преферира да остане во Шпанија, па е спремен да ја прифати
понудата на Каталонците.