Белингам решава за својата иднина до крајот на овој месец

Спортскиот директор на Борусија Дортмунд, Себастијан Кел неодамна изјави дека клубот ќе се обиде да го задржи Џуд Белингам.

Белингам се етаблираше во еден од најголемите европски таленти, па гигантите водат голема битка за неговиот потпис. Германските медиуми пренсуваат дека раководството на Дортмунд ќе има средба со Белингам после паузата за репрезентации и се очекува конечна одука на фудбалерот.

Во Дортмунд веруваат дека шансите за негово останување се 50/50 бидејќи му доставија богата понуда за продолжување на соработката.

Меѓутоа, Белингам има понуди од Реал Мадрид, Манчестер Сити и Ливерпул, па конечната одлука ќе ја донесе на крајот на месецот.