Бобан Николов го напушти Шериф Тираспол

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Бобан Николов, стави крај на својот престој во шампионот на Молдавија, Шериф Тираспол.

Тимот на Шериф имаше доста солидни успеси претходната сезона, кога настапуваше во групната фаза од Лигата на шампионите. Николов беше еден од стандардните играчи во екипата но тој се одлучи да побара нов фудбалски предизвик.

Според информациите негова следна дестинација најверојатно ќе биде Турција, од каде има интерес од второлигашот Маниса.