Бонучи казнет заради испадот во Суперкупот

Леонардо Бонучи е казнет со 10.000 евра поради конфликтот со техничкиот секретар на Интер, Кристијано Моџило, на крајот од финалето на италијанскиот Супер-куп.

Бонучи по поразот се вмеша во физичка пресметка со човек од централата на Интер кога Алексис Санчез го постигна победничкиот гол за а Моџило се радуваше пред дефанзивецот. -Што правиш? Дали си нормален да се радуваш пред мене? Ќе те убијам!“, му рекол италијанскиот репрезентативец според медиумите на Апенините.

Интер е казнет со 5.000 евра затоа што дозволил член на персоналот да биде на клупата во близина на теренот.