Борусија Дортмунд купува уште еден талент од Англија

Талентот на Манчестер Сити, Џерард Брааф наскоро ќе потпише договор со Борусија Дортмунд, пренесува новинарот Фабрицио Романо. 19-годишниот крилен напаѓач веќе ги договорил личните услови со „милионерите“, а двата клуба ги договараат последните детали.

Брааф минатата сезона играше со младинскиот тим на Сити, а претходно беше на позајмица во Удинезе каде постигна 4 гола во Серија А.

Како што е познато претходно Дортмунд го донесе Џејдон Санчо како талент од Сити, кој блесна во дресот на „милионерите“.