Голман на натпревар си го истепа соиграчот (Видео)

На натпреварот во фудбалската лига на Северна Ирска, помеѓу екипите на Гленторан и Колерејн, беше забележан невиден инцидент.

Имено, после голот кој го постигна тимот на Колерејн, голманот на домашната екипа, Арон Меки, се нафрли на својот соиграч, Боби Барнс, и почна физички да го напаѓа.

 После инцидентот, голманот Меки, доби директен црвен картон и го напушти теренот. Натпреварот заврши со нерешен резултат 2:2.