Дали деновите на Почетино во Челзи е одброени?

Англиските медиуми пренесуваат дека некои од играчите на Челзи им кажале на сопствениците дека би сакале менаџерот Маурисио Покетино да биде сменет на крајот од сезоната.

Челси трошеше чудесни суми во изминатите преодни рокови, но тимот е единаесетти на табелата и покрај тоа што не игра во Европа.

Притисокот се зголемува врз Покетино и тешко дека ќе може да ја задржи работата доколку не влезе во серија на добри резултати до крајот на сезоната.