Два клуба од Серија А го сакаат Начо од Реал Мадрид

Рома и Интер побараа од Реал Мадрид можност да го ангажираат дефанзивецот Начо Фернандез за време на летниот преоден рок. Оваа информација ја објави „Мундо Депортиво“.

32-годишниот Начо потекнува од фудбалската школа на Реал Мадрид. Минатата сезона, дефанзивецот учествуваше на 42 натпревари во сите натпреварувања, на кои постигна три гола. Договорот меѓу двете страни истекува на крајот на следната сезона. Со Реал Мадрид, Начо Фернандез освои 20 трофеи, вклучувајќи пет победи во Лигата на шампионите.

Да потсетиме дека вчера, Реал Мадрид го претстави дефанзивецот Антонио Рудигер, кој потпиша договор со тимот како слободен играч.