Дибала нема да настапи на Копа Америка

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Гарначо, ќе биде на списокот на Аргентина за претстојниот шампионат – Копа Америка кој ќе започне на 20 јуни. Тоа пред новинарите го потврди селекторот на „гаучосите“, Лионел Скалони.

 „Можам да гарантирам дека Гарначо ќе биде со нас“, изјавил Скалони.

19-годишниот крилен напаѓач има одиграно пет средби во различни конкуренции. Тој дебитираше за Аргентина во претходното лето.