Евротип предлог тикет – Недела 18.04.2021

Еден од најдобрите спортски новинари во државата и регионот – Зоран Мишевски селектира дел од понудата за денешните натпревари и ни даде свое гледиште како би се одвивале истите. Украдете дел од идеите или преземете ги неговите типови, па се надеваме на добивки. Предлог тикетот во ЕВРОТИП носи над 50 коефициент:

Арсенал – Фулам 1, 3+

Лондонското дерби е незгоден тест за фаворитот, посебно затоа што во четвртокот „топџиите“ имаа патување во Чешка и тешко прво полувреме против Славија. Но, Арсенал е во налет, игра се подобро и победата не би требало да биде оспорена.

Нант – Лион 0-2

Тврд натпревар и малку голови очекувам во дуел на две традиционални екипи од Лига 1. Доменек не игра гледливо и секогаш играта на резултат му е пред спектаклот. Квалитетот е на страната на гостите, но којзнае дали можат тоа да го покажат. Затоа играта на малку голови е добра опција.

Лацио – Беневенто 1, 3+

Двата тима кои играат офанзивен фудбал се среќаваат меѓусебе на „Олимпико“. Нема дилеми дека фаворит е Лацио, но не е исклучена можноста дека и Беневенто ќе биде опасен, па и дека ќе постигне погодок. Победата на домаќините не би требало да биде доведена под знак прашалник.

Борусија Дортмунд – Вердер 1, 3+

Елиминацијата од Лигата на шампионите само дополнително ги засили вредностите на младите фудбалери на Борусија Дортмунд. Против себе имаат една од најлошите екипи во лигата и со тоа предвидувам натпревар со голови и со домашна победа.

Хетафе – Реал Мадрид 2

Целосно трансформирана е сезоната на „кралевите“ и беза разлика што ги стигна замор, календарот им подава рака. Градското дерби против Хетафе е шанса да играат некои од фудбалерите кои поретко добиваат шанса. Но, и така квалитетот и традицијата е на страна на гостите од Мадрид.