Евротип предлог тикет – Сабота 17.04.2021

Еден од најдобрите спортски новинари во државата и регионот – Зоран Мишевски селектира дел од понудата за денешните натпревари и ни даде свое гледиште како би се одвивале истите. Украдете дел од идеите или преземете ги неговите типови, па се надеваме на добивки. Предлог тикетот во ЕВРОТИП носи над 32 коефициент:

Волвс – Шефилд Јунајтед 1-1

„Волците“ се многу поквалитетна екипа и да не ги снајдеа многу повреди сезонава, веројатно ќе се бореа за европските места. Против последнопласираната екипа на табелата екипата на Нуно Еспирито Санто има императив да ги освои трите бода.

 

Каљари – Парма 1

Директен дуел за опстанок во Серија А, а на домашниот тим му „гори под нозе“. Иако има големи имиња, Каљари игра лоша сезона, менува тренери пречесто и нема тимска хемија. Сепак, овој натпревар е финале и квалитетот на фудбалери како Годин, Наинголан, Симеоне треба да дојде до израз.

 

Волфзбург – Баерн Минхен 2

Елиминацијата од Европа остави трага кај Баварците и потребна е реакција по ремито со Унион Берлин и лошиот крај во Париз. Левандовски уште неколку дена нема да настапи, но и без него Баерн е апсолутен фаворит во северна Германија.

 

Црвена Звезда – Радник 1,3+

Прашање на време е кога Црвена Звезда ќе ја освои титулата во српската Линг-лонг Суперлига. Радник е ривал по мерка за убедлива победа и настап за душа на фановите.

 

Бенфика – Жил Висенте 1-1

Борбата за титулата во Примеира веројатно е загубена за Бенфика, но само три бода е дистанцата со второпласираниот Порто, а второто место води во Лигата на шампионите. Тимот на Жорж Жесус е огромен фаворит против Жил Висенте и единствена разумна опција е домашна победа.