Еурофарм Пелистер ги продолжи договорите со Костески и Кузманоски

Ракометниот вицешампион на Македонија, Еурофарм Пелистер, ја продолжи соработката со репрезентативните крила Ненад Костески и Цветан Кузманоски.

Двајцата играчи кои се со потекло од Струга веќе трета сезона се во Битола. Костески е стандарден член на тимот, додека Кузманоски оваа сезона од Еурофарм Пелистер 2 беше повикан во Еурофарм Пелистер каде се приклучи на останатите ракометари предводени од тренерот Ларс Валтер.

Битолскиот клуб преку потписот со двајцата млади ракометари кои ќе останат во тимот најмалку до 2025 година, обезбеди одлично покривање на крилните позиции за во иднина.