Жоао Невеш прва желба на Луис Енрике за новата сезона

Младиот играч на Бенфика, Жоао Невеш е примарна трансфер цел на ПСЖ ова лето, пренесуваат француските медиуми.

Невеш има 19 години и важи за еден од најголемите таленти во Европа, но Бенфика за неговата слобода бара повеќе од 100 милиони евра.

Невеш со своите партии го привлече вниманието на многу европски гиганти, но ПСЖ сака да ја победи конкуренцијата.

Луис Енрсистира да му биде доведен младиот играч за врска, но сумата која ја бара Бенфика може да го искомплицира трансферот. ПСЖ веќе стапил во контакт со португалскиот клуб и е спремен да понуди до 90 милиони евра со вклучени бонуси.