Завршницата на Купот на Македонија во ракомет ќе се игра во Охрид

Салата „Билјанини извори” во Охрид од 11 до 13 мај ќе биде домаќин на завршницата од ракометниот Куп на Македонија.

Трофеите ги бранат Вардар во машка и Металург во женска конкуренција.

Охрид беше домаќин и на Суперкупот кој го освои битолски Пелистер.

Полуфиналните натпревари во машка конкуренција ќе се играат на 11 мај во женска, односно 12 мај во женска конкуренција. Финалињата се во сабота, 13 мај.