За Роналдо има само два кандидати за првак на Италија

Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал, Роналдо во интервју за „Газета дело Спортз“ зборуваше за новата сезона во италијанската Серија А.

За Роналдо екипата на Милан сезонава не е помеѓу главните кандидати за Скудетото, тој очекува со Лукаку Интер повторно да биде главниот фаворит. Покрај „нероаѕурите“ очекува во врвот да биде и Јувентус.

„Според мене Интер и Јувентус ќе водат жестока битка за титулата. Милан не го гледам како фаворит за Скудетото, иако секако никако не може да го отпишете актуелниот шампион.

За Интер добра вест е враќањето на Лукаку, веќе видовме дека може да направи голема разлика во Серија А. Знаеме каков тандем можат да бидат со Лаутаро. Од друга страна Јувентус не смее да си дозволи уште една лоша сезона“, изјави Лукаку.