Ибрахимовиќ: Скудетото му го посветувам на Раиола

Екипата на Милан е новиот шампион во Серија А, а голгетерот на екипата, Златан Ибрахимовиќ, освоената титула ја посвети на својот починат менаџер, Мино Раиола.

Фудбалерот од Шведска открива дека токму Раиола бил најзаслужен за тоа што после неговото враќање од Америка, тој потпишал за тимот на Милан.

„Скудетото му го посветувам на Мино Раиола. Ова ми е прв трофеј што го освојувам без него. Мино е најзаслужниот што играм за Милан. Бев многу блиску до Наполи, но по сугестија на Мино, се вратив и потпишав за клубот во кој припаѓам“.

Ибрахимовиќ сеуште не даде одговор за тоа дали продолжува со играчката кариера и во наредната сезона, но вели дека одлуката ќе ја објави наскоро.