Кан потврди дека Баерн не размислува за друг тренер освен Нагелсман

Оливер Кан, кој ја има улогата на извршен директор во Баерн Минхен, ги негира шпекулациите дека се планира ангажман на нов тренер откако Баварците влегоа во серија од четири мечеви без победа во Бундес-лигата. 

„Не контактираме со ниту еден тренер. Целосно му веруваме на Јулијан“, потенцираше кратко Кан.

Баерн Минхен по три нерешени средби забележа неочекуван пораз кај Аугсбург а медиумите веднаш излегоа со шпекулација дека Нагелсман може да добие отказ.